SONITUS laureatem Nagrody Starosty Będzińskiego

W dniu 2 marca 2015 r. w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Starosty Będzińskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechnienia i Ochrony Kultury. Nagroda ta to szczególne wyróżnienie dla zasłużonych twórców, artystów i animatorów kultury z terenu miast i gmin naszego powiatu.
Z wielką przyjemnością informujemy, że jednym z tegorocznych laureatów Nagrody jest siewierska grupa wokalna :SONITUS”, która powstała w maju 2013 roku. Zespół tworzą mieszkanki Miasta i Gminy Siewierz: Lidia Bąk, Maria Grochalska, Jadwiga Kubiczek, Alicja Wójcik, Lidia Zaremba oraz Irena Grobelny. Po niespełna półrocznym okresie wytężonej pracy wokalnej pod kierownictwem Bernarda Sołtysik, z wielkim sukcesem grupa zadebiutowała w 2013 roku podczas „Koncertu Pokoleń” z okazji Inauguracji Roku Akademickiego i Kulturalnego w Gminie Siewierz. Sukces artystyczny grupy jaki przyniósł „Koncert Pokoleń”, a przede wszystkim bardzo pozytywne przyjęciu występu przez publiczność, jeszcze bardziej zmobilizował Panie do pracy na nowym repertuarem. Dzięki temu opracowane i zrealizowane zostały aranżacje kolęd i pastorałek, które uwieczniono w postaci nagrań fonograficznych w profesjonalnym studio. 2013 rok zespół zakończył występem na antenie Polskiej Telewizji Katowice w programie „Poranek z TV Katowice”. Natomiast rok 2014 uwieńczony został wydaniem debiutanckiego albumu pt. „Zawsze jest właściwy czas”.
Uroczystość wręczenia nagród Starosty Będzińskiego uświetnił koncert w wykonaniu laureatów tegorocznych nagród. Występ naszego siewierskiego zespołu wzbudził ogromny zachwyt i uznanie słuchaczy, czego dowodem były gromkie brawa.
Serdecznie gratulujemy, życzymy jak najwięcej sukcesów, odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań i czekamy na kolejne płyty!