Dzień Kobiet w Gminie Siewierz 2015

    8 marca po raz kolejny  Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu przygotowało specjalny program artystyczny dla Pań. Ten wyjątkowy dzień obchodzony uroczyście w naszej Gminie rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, który złożył wszystkim przybyłym Paniom serdeczne życzenia oraz przekazał bukiet kwiatów na ręce Barbary Bochenek - Przewodniczącej Rady Miejskiej w Siewierzu. W swoim krótkim wystąpieniu Burmistrz podkreślił rolę kobiet w życiu kulturalnym, oświatowym oraz społecznym gminy.
    Gwiazdą wieczoru był Piotr Bałtroczyk - dziennikarz, poeta, piosenkarz, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy, konferansjer najważniejszych polskich festiwali i imprez kabaretowych. Gromkie brawa i wybuchy śmiechu były niemal nieustające podczas blisko 1,5 godzinnego programu. Widownia wysłuchała  humorystycznych anegdot i opowieści z życia Piotra B. – pana po pięćdziesiątce, który wnikliwie obserwuje otaczającą go rzeczywistość pełną sprzeczności, absurdów. Piotr B. podróżujący po Polsce kolekcjonuje najzabawniejsze zdarzenia po to, by ze znamiennym dla siebie dystansem i poczuciem humoru, przekazywać je dalej i dalej.
    Bałtroczyk z lekkością i dużą wprawą prowadził swoje monologi, bawiąc Panie do łez. Artysta zdecydowanie nie pozwolił nudzić się siewierskiej widowni, która zachęciła gościa do bisów. W zamian miała okazję wysłuchać jedynych w swoim rodzaju „tez Bałtroczyka” dotyczących m.in. zawartości damskiej torebki, w której nie ważne co jest, ważne by się wszystko zmieściło.
    Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii autorstwa Beaty Orłowskiej-Piętka, na  której uwiecznione zostały kobiety, na tle przepięknych krajobrazów.