MAJÓWKA W SIEWIERZU !!!

    Serdecznie zapraszamy na Majówkę w Siewierzu! Przygotowaliśmy szereg atrakcji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
    W pierwszym dniu zostanie rozegrany Turniej Piłki Nożnej Orlików, natomiast w godzinach popołudniowych w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się Koncert Charytatywny na rzecz odbudowy Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. W koncercie wezmą udział: Chór „Barka”, Członkowie Małych Form Teatralnych z Parafii na Osiedlu Zachód, instrumentaliści oraz soliści, Orkiestra Dęta OSP Siewierz, a także chór dziecięco-młodzieżowy Zespołu Szkół w Siewierzu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych.
    2-go Maja zapraszamy na Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego. Każdy miłośnik tej dyscypliny sportowej będzie mógł spróbować swoich sił do czego szczerze zachęcamy. W tym dniu zapraszamy również na „Dzień Otwarty” w Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu z okazji Dnia Strażaka z licznymi atrakcjami. Zakończenie dnia upłynie pod znakiem kabaretowo – muzycznym, bowiem gwiazdą wieczoru będzie znany z kabaretu „Rak” – artysta i satyryk – Grzegorz Poloczek.
    Kolejny i już ostatni dzień naszej „Majówki”, czyli Święto Konstytucji 3 Maja uczcimy uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz obchodami rocznicowymi pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podsumowaniem trzech dni spędzonych z Państwem będzie koncert zespołu muzyki celtyckiej  „STONEHENGE”.
    Warto zauważyć, że w dniach 01-03 maja w piwnicy Zamku Siewierskiego zorganizowana będzie także wystawa „Irlandia w fotografii 3D”. Specjalnie dla entuzjastów historii na Zamku zaprezentowane zostaną pokazy walk rycerskich, strojów z epoki, manewry piechoty na Jurze oraz gra figurkowa „Bitwa Polsko-Szwedzka pod Siewierzem 1655 r.”.

    Zachęcamy do spędzenia tego wyjątkowego weekendu majowego razem z nami! Serdecznie Zapraszamy!

Sponsorem Głównym „Majówki w Siewierzu jest Operator
Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A.


    Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg - Tworzeń o długości ok. 56 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. śląskiego.
    Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Śląska i Opolszczyzny. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych. Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.
    Ponadto gazociąg relacji Tworóg - Tworzeń będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-tworzen/