53. Dni Ziemi Siewierskiej

W dniach 6-7 czerwca 2015 roku  świętowaliśmy 53. Dni Ziemi Siewierskiej. Obchody dni miasta rozpoczęła barwna Żakinada ulicami Siewierza. Uczestniczyli w niej podopieczni placówek oświatowych  naszej gminy, Koła Gospodyń Wiejskich, Orkiestra Dęta OSP Siewierz, Mażoretki z MGOK Ogrodzieniec, a także Władze Samorządowe Miasta i Gminy Siewierz oraz zaproszeni goście.

Na błoniach Zamku Siewierskiego, oficjalnego otwarcia obchodów dokonał Burmistrz Zdzisław Banaś, przekazując Żakom klucze do bram miasta. Od tego momentu  scena należała do Młodych Artystów Ziemi Siewierskiej, którzy zaprezentowali przed publicznością  swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie.

Następnie pod okiem instruktorki fitness pani Agaty Kaczmarek wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w Mini Maratonie Zumby. Pełen energii taniec zyskał fanów bez względu na płeć i wiek.

Na siewierskiej scenie zaprezentował się również zespół ATG CREW, działający przy MGCKSiT. Młodzi tancerze wspólnie z instruktorką Margitą Majka, przygotowali krótki pokaz tańca nowoczesnego. Natomiast pary: Oliwia Domagała i Marcel Bolek , Anna Szpunar i Marcel Bolek oraz Julia Danisz i Dawid Będkowski zaprezentowali się w tańcu towarzyskim.

Popołudniu wystąpił zespół „Kraków Street Band” - dziewięciu  profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, których główną motywacją jest radość wspólnego grania. Ich występy wręcz kipią pozytywną energią.  I z taką właśnie energią zespół przyjechał do Siewierza, by w półtoragodzinnym koncercie zarazić zgromadzoną publiczność swoją żywiołowością i optymizmem, a przede wszystkim dać dużą dawkę pozytywnego grania.

Gwiazdą wieczoru był kabaret PARANIENORMALNI. Panowie zaprezentowali znane i lubiane skecze, które rozbawiły do łez przybyłe na siewierskie błonia tłumy.

Pierwszy dzień obchodów zakończyła dyskoteka „pod gwiazdami”, którą poprowadził Duet DJ Music Fire.

Kolejny dzień siewierskiego święta rozpoczął występ rodzimego zespołu Heteromagnes. Mocne brzmienie rockowych utworów przyciągnęło na błonia młodych entuzjastów tego gatunku muzyki.

W niedzielne upalne popołudnie wystąpił Mariusz Kalaga, który orzeźwił publiczność „Muzycznym Koktajlem Szlagierów”. Jego rozrywkowe utwory przypadły do gustu młodszej, jak i starszej publiczności.

Z niesamowicie energetyczną mieszanką rytmów ska, reggae i rocksteady dla siewierskiej publiczności, wystąpił zespół Cała Góra Barwinków (CGB). Znakiem rozpoznawczym CGB jest rozbudowana i wysunięta na pierwszy plan sekcja dęta.

Na naszej scenie zaprezentowała się również siewierska grupa wokalna Sonitus. Panie zaprezentowały m. in. muzyczne kompozycje ze swojej najnowszej płyty.

Najbardziej wyczekiwaną gwiazdą tegorocznych Dni Miasta był zespół ENEJ. Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in.: „Symetryczno-liryczna”, „Zbudujemy dom”, „Lili”, „Nie chcę spać” oraz najnowszą piosenkę „Kamień z napisem LOVE”.  Zespół ENEJ pokazał na scenie swój temperament, który udzielił się publiczności. Po koncercie chłopaki spotkali się ze swoimi fanami.

53. Dni Ziemi Siewierskiej zakończone zostały pokazem sztucznych ogni. Wszystkim towarzyszyły ogromne emocje. Świetna pogoda, zabawa przy niesamowitych zespołach i energetyczna publiczność sprawiły, że obchody Święta Miasta uważamy za udane!

Organizatorzy 53. Dni Ziemi Siewierskiej składają serdeczne podziękowania za udzieloną pomoc finansową sponsorom i darczyńcom, którymi w tym roku byli: Electrolux Poland Sp. z o. o. Oddział w Siewierzu, Mechanic System Sp. z o. o. w Siewierzu, PPUH DOLOMT Kopalnia Ząbkowice S.A. w Dąbrowie Górniczej, Górnicze Zakłady Dolomitowe S.A. w Siewierzu, Zakłady Rzeźniczo-Wędliniarskie Bara Jacek w Boguchwałowicach, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów MOTYL w Siewierzu, DABI Adam Kowalik w Sosnowcu, TRIBAG S.A. w Siewierzu, ING Bank Śląski S.A., Bank Spółdzielczy w Siewierzu, PPUH FABET Adam Flak w Siewierzu, PPH Pro-Pak w Siewierzu, PANITBALL-SLASKIE.PL w Cynkowie, Firma Handlowa Henryk Milewski w Siewierzu, Radny Powiatu Będzińskiego Jan Mucha, oraz Alhen Suits w Siewierzu.