Bluesowy weekend na Siewierskim Zamku cz. 2

    Trzeci dzień festiwalu rozpoczął się występem laureata konkursu – Pauliny Lenda z zespołem Kruki. Wieczór umilił występ Adama Banacha Ecl’Ectric. Do jego repertuaru zaliczają się największe hity rockowe i bluesowe, a także program autorski. W bluesowym klimacie utrzymał nas zespół Droga Ewakuacyjna oraz ich charyzmatyczna wokalistka Karina Osowska, którzy inspirują się muzyką bluesową lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Na festiwalu nie mogło zabraknąć również Romana „Pazura” Wojciechowskiego, któremu akompaniowali Stanisław Witta i Marek Popów.
   Zwieńczeniem festiwalu był koncert Jazz Band Ball Orchestra. Jest to grupa wywodząca się z krakowskiego środowiska studenckiego. Zyskała ogromną sławę w Niemczech i krajach Europy Zachodniej. Jak piszą o sobie „… Armstrongowska tradycja, to fundament, na którym zbudowana jest muzyczna machina JBBO. Jazz Band Ball Orchestra to Satchmowski tradycjonalizm, Lunefordowsko - Goodmenowsko - Elingtonowski Swing, szczypta Boogie, Latynowska furia echo Rhytm & Bluesa, wszystko to wymieszane, uzupełnione showem i twórczą parodią”. Taka jest najkrótsza definicja muzyki JBBO. Jako solista towarzyszył im Stanley Breckenridge – amerykański wokalista, kompozytor, pianista, doktor muzykologii Uniwersytetu Claremont w Kalifornii, który współpracował m.in. z Nancy Sinatrą i Billem Cosby. Jego kompozycje można znaleźć w repertuarze innych artystów, jest również autorem muzyki do filmów dokumentalnych i reklam.
   Wysoki poziom artystyczny występujących muzyków, niepowtarzalna atmosfera oraz ogromne emocje towarzyszyły przez cały bluesowy weekend. Świetna pogoda, zabawa przy niesamowitych zespołach i energetyczna publiczność sprawiły, iż imprezę „Blues na Siewierskim Zamku” uważamy za udaną!