Zapraszamy na Majówkę 2016

Zapraszamy serdecznie na „Majówkę w Gminie Siewierz”!
Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji...

30 kwietnia będzie dniem dla fanów sportu. W godzinach dopołudniowych w hali sportowej przy Zespole Szkół w Siewierzu rozegrany zostanie Majówkowy Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz. O godzinie 17.00 na stadionie sportowym w Siewierzu odbędzie się mecz IV ligi Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w którym LKS Przemsza Siewierz podejmie MKS Myszków. Równocześnie na stadionie sportowym w Brudzowicach rozegrany zostanie mecz A-klasy Podokręgu Sosnowiec ŚZPN, w którym KS Niwy Brudzowice zmierzy się z KS Błękitni Sarnów.

Pierwszy dzień maja rozpocznie się na kortach tenisowych przy Zamku w Siewierzu, gdzie rozegrany zostanie Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz. Każdy miłośnik tej dyscypliny sportowej będzie mógł spróbować swoich sił do czego gorąco zachęcamy. W tym dniu zapraszamy również na „Dzień Otwarty” w Ochotniczej Straży Pożarnej Siewierz - Osiedle z okazji Dnia Strażaka. Druhowie Ochotnicy przygotowali szereg atrakcji m.in. pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz konkursy zręcznościowe, dzięki czemu każdy kto przybędzie na plac kościelny przy parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie mógł poczuć się jak prawdziwy strażak w akcji.

3 maja rozpoczniemy również na sportowo - za sprawą młodych adeptów piłki nożnej, którzy zaprezentują swoje umiejętności na siewierskim Orliku podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz.
Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3-go Maja wraz z Jubileuszem 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach oraz Gminnym Dzień Strażaka będziemy świętować w Żelisławicach. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach, po której wszyscy zgromadzeni przejdą korowodem na stadion sportowy przy ul. Ostoi. Podczas uroczystości na stadionie m. in. wręczone zostaną odznaczenia państwowe i strażackie, a także świętowany będzie jubileusz żelisławickiej jednostki OSP. W tym dniu oficjalnie zostanie również otwarty i poświęcony stadion LKS Ostoja Żelisławice z nowym budynkiem zaplecza socjalno-technicznego. Na scenie zaprezentują swój talent uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach oraz rodzimi artyści Zespół Śpiewaczy KGW, Chór Męski i Orkiestra Dęta. Około godziny 19.00 wystąpi znany i lubiany zespół „BACIARY”. Na zakończenie będziemy wspólnie bawić się na zabawie tanecznej przy dźwiękach zespołu „Biały Miś”.

Zachęcamy do spędzenia tego wyjątkowego weekendu razem z nami! Serdecznie zapraszamy do gminy Siewierz!

SPONSORZY:

Sponsorem Głównym „Majówki w Gminie Siewierz” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A.
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg - Tworzeń o długości ok. 56 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. śląskiego. Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Śląska i Opolszczyzny. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych. Ponadto gazociąg relacji Tworóg - Tworzeń będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-tworzen/ GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.